Úvod Aktuality » V ROCE 2019 PRESTIGE OSLAVILA 30 LET.

V ROCE 2019 PRESTIGE OSLAVILA 30 LET.

N Prestige 30 ans

 

Vizí loděnice PRESTIGE je navrhovat a vyrábět výjimečné lodě navržené tak, aby posádka na moři nabyla pocit jako doma.

 

 • Loděnice PRESTIGE se nachází ve francouzském regionu Vendée, který leží na pobřeží Atlantického oceánu, tento region je známý tím, že se zde nachází největší francouzský lodní průmysl. Značka PRESTIGE je ve Francii považována za lídra francouzského námořního inženýrství.  V součinnosti s designovým studiem GARRONI DESIGN vyrábí luxusní motorové lodě PRESTIGE v délce od 42 až do 75 - stop. PRESTIGE ilustruje jednoduchý, moderní a nadčasový dizajn s nádechem luxusu. Hlavní faktory pro dosažení nejlepších výsledků je práce s využitím denního světla a ergonomickým využitím vnitřního prostoru. 
 • Loděnice se řadí mezi přední výrobce řady FLYBRIDGE a je průkopníkem řady S-LINE. Všechny produktové linie nabízejí širokou řadu inovativních a nejmodernějších doplňků z oblasti techniky jako i použití materiálů dle nejmodernějších trendů, které splňují požadavky mezinárodního trhu. Značka se opírá o odborné znalosti stále rostoucí mezinárodní sítě obchodních zastoupení a zároveň se inspiruje nápady samotných majitelů lodí, kteří hodnotí lodě dle užívání. 
 • Příběh PRESTIGE, který úspěšně slaví 30 let existence byl doprovázen nadšením a vášní hlavně v oblasti designu a vývoje. Na začátku to byla představa, která měla posádce poskytnout místo na moři, kde se budou cítit jako doma. Tato představa byla zakotvená v historii značky a je obracena k budoucnosti. Ke svému výročí proto výrobce oznámil vznik nové řady, X-line kde je zakotvena vize, která stála při vzniku značky Prestige. X-line je nová třída lodí, která charakterizuje loděnici PRESTIGE jako lídra a vizionáře, který má schopnosti objevovat nové trendy a vyrábět lodě zítřka s nadčasovým designem.

 

NAVRH KTERÝ USPĚL  

 • Úspěšný příběh PRESTIGE začal v roce 1989 s lodí PRESTIGE 41. Cílem loděnice Jeanneau bylo vyrobit motorovou loď s délkou přes 40 stop. Loděnice Jeanneau brzy představila koncept Prestige 41, který byl inspirován tehdejšími trendy. V krátkém čase získala PRESTIGE 41 velký úspěch, čím se zapsala mezi lodě s moderním a stylovým designem, o který se nemalým dílem přičinilo i designerské studio GARRONI DESIGN.

  PRESTIGE 41 2 Dessin

 • Pro studio GARRONI DESIGN, jehož součástí je kompletní designérský tým skládající se z architektů a inženýrů, který řídí Camille GARRONI a je založen jeho současným prezidentem Vittoriem GARRONI, bylo velkou výzvou navrhnout a spojit v lodi dvě nejhlavnější vlastnosti, jako elegantní linii exteriéru s velkým objemem interiéru.
 • Po úspěšném debutu PRESTIGE 41 se ve studiu GARRONI DESIGN zrodilo více než 35 návrhů, které byly podepsané italským rukopisem a dlouholetou zkušeností. Výrobce Jeanneau se proto rozhodl pokračovat ve výrobě lodí Prestige, kde spojil odbornost svých inženýrů a odbornost teamu GARRONI.  V roce 1990 byla představena PRESTIGE 36 Flybridge, která dokonale odráží trendy tehdejší doby a vede k vytvoření úspěšné řady jachet od 30 do 50 stop.    

P36

MEZINÁRODNÍ ZNAČKA S PROGRESIVNÍM VÝVOJEM

 • PRESTIGE se od jejího vzniku odlišovala svým mezinárodním úspěchem a zájmem. V letech 1999 až 2009 uvedla každoročně na trh minimálně jeden nový model z třídy Open nebo Flybridge. Tato neuvěřitelná produktivita umožnila značce vybudovat solidní evropskou dealerskou síť. 
 • Postupně přicházely na trh velice žádané modely lodí Prestige 30S, 32 Fly, 34S, 42S a 46 Fly, co přineslo značce nemalý úspěch a oblíbenost. V roce 2008 se plavilo po mořích více než 2000 motorových lodí PRESTIGE!
 • V roce 2009 společnost PRESTIGE expandovala na světové trhy do Spojených států a Asie, kde si velmi rychle našla svoje místo právě díky svému designu, jízdným vlastnostem, ovladatelnosti a zpracováním interiéru.
 • V roce 2011 byla představena a uvedena na trh první PRESTIGE 500 a to byl začátek neuvěřitelného úspěchu. Novinka z dílny JEANNEAU a studia GARONNI DESIGN získala hned v prvním roce 5 nejprestižnějších ocenění což přineslo i úspěch v prodejnosti jednoho modelu. Ve Spojených státech se značka zapsala do prvních tři popředních značek na trhu lodí v délce 40-60 stop. Lodí PRESTIGE 500 bylo vyrobeno a prodáno celkem 450 ks po celém světě za období 7 let.

PRESTIGE 500 - SEN O MÍSTĚ NA MOŘI, KDE SE BUDETE CÍTIT JAKO DOMA SE NAPLNIL!

 • Loděnice PRESTIGE představuje sen všem, kteří milují moře. Vize být na moři a cítit se jako doma se naplnila. Lodě PRESTIGE, které vyrábí loděnice JEANNEAU v součinnosti se studiem GARRONI DESIGN dosáhli úrovně, kde loď poskytuje posádce maximální komfort, který je umocněn svojí výjimečností, světelností a prostorností. Majitelé lodí nacházejí smysl života na moři. PRESTIGE se stává výjimečnou značkou na trhu.  

VÁŠEŇ A SOFISTIKOVANOST FRANCOUZKÉ LODĚNICE

 • V roce 2009 investovala loděnice PRESTIGE do inovace technologii a zároveň se stala zcela nezávislou a soběstačnou značkou která se může pochlubit vlastními výrobními zařízeními. V současné době využívá loděnice své průmyslové zkušenosti technikou formování trupů a výroby jednotlivých částí infuzní formou.
 • Historická strategie značky a celosvětová poptávka na trhu lodí dále směřovala loděnici ke vstupu do segmentu lodí od 50 do 75. Tento vývoj umožnil posílení třídy Flybridge a Sportop. Po PRESTIGE 500, byla představena neméně populární PRESTIGE 550, která převzala většinu charakteristických prvků z PRESTIGE 500.  
 • V roce 2014 byla představena PRESTIGE 750, čímž se výrobce definitivně zařadil mezi výrobce lodí do 100 stop. Loděnice získává na každé lodní výstavě ocenění, zapisuje se do světa lodního průmyslu jako lodní stavitel s vysokou odborností a kvalitou.
 • V roce 2015 přichází novinka Prestige 680, která nese všechny moderní prvky a nové trendy. Prestige investuje do rozvoje výroby a zvyšuje výrobní kapacity.  
 • Na výrobě lodí v loděnici PRESTIGE, která se nachází ve městě Les Herbiers, se na vývoji a výrobě nových lodí podílí 30 divizí. Širší spektrum odborníků umožnuje dosažení nejvyšší kvality, designu a ergonomie lodí. 

 

 PRESTIGE VŽDY V TRENDU SOUČASNÉHO STYLU

 • Za tři desetiletí si značka PRESTIGE získala mnoho klientů a stala se dobře zavedenou značkou, která je po celém světě uznávaná jako lídr na trhu motorových lodí. 
 • V současnosti se plaví více než 4.000 lodí Prestige. Úspěch značky byl založen na touze prosazovat strategický rozvoj, ať už z průmyslového, obchodního nebo designového hlediska.
 • PRESTIGE v letošním roce uvedla studii nové třídy lodí X-line, u které se výrobce ještě více zaměří na luxusní provedení lodě. Nová X-Line s v letošním roce 2020 připojí k úspěšným třídám Flybridge a S-line. 
 • Inovace a vývoj třídy X-line zajistí větší pohodlí a prostor na moři. X-Line splňuje tuto výzvu tím, že umocní život na palubě a posouvá hranice v cestovním ruchu. 

PRESTIGE V ČÍSLECH

 • 30 let tvrdé práce přineslo více než 4000 spokojených majitelů PRESTIGE po celém světě.
 • Nabízíme13 aktuálních modelů jachet od 42 do 75 stop.
 • Síť více než 150 oficiálních dealerů po celém světe, kteří vytváří dokonalou sít se službami pro majitele lodí Prestige Yachts.

 

Dobrodružství a příběh Prestige pokračuje!

Screenshot 2020 02 21 12.23.13